Lot No.: 608
Musztardniczka
z wkładem ze szkła kobaltowego, srebro;Belgia?, ok. poł. XIX w.; łyżeczka - Niemcy, Schwäbische Gmünd, firma Wilhelma Bindera,k. XIX w.
z wkładem ze szkła kobaltowego w srebrnej oprawie wspartej na trzech wysokich nóżkach zakończonych z jednej strony łapami zwierzęcymi z drugiej maskami lwów; uchwyt z pełnoplastyczną głową konia; nakrywka na zawiasku zwieńczona figurką wiewiórki trzymającej w łapkach orzech; wkład w formie cylindrycznego naczynia ze szkła kobaltowego; dodana łyżeczka ze złoconym czerpaczkiem i trzonkiem u nasady spiralnie skręconym; srebro (łyżeczka próby 800), szkło kobaltowe; wys. 12 cm, szer. 9 cm, głęb. 6 cm; łyżeczka - dl. 10 cm; waga 106 g. (z łyżeczką)
Belgia?, ok. poł. XIX w.; łyżeczka - Niemcy, Schwäbische Gmünd, firma Wilhelma Bindera, k. XIX w.