Lot No.: 517
Wazon kobaltowy z opaską
Francja, Manufaktura Państwowa w Sévres, okres III Republiki; lata 1871-1900 (rok 1881)
o kulistym, lekko spłaszczonym brzuścu, przechodzącym w długą smukłą szyjkę z lekko rozchyloną krawędzią, ze złoconą opaską z ornamentem stylizowanych kwiatów w szlaku wielokątnych owali na błękitnym tle w połowie długości. Ciemno- kobaltowy, z deseniem naśladującym strukturę pękającego, topniejącego lodu; wokół obręczowej stopki i krawędzi szyjki złocenia;
porcelana, kobalt podszkliwny, złocenia błyszczące, i matowe, na opasce grawerowane; wys. 50 cm;
sygn. drukiem brunatnym: w podwójnym kręgu kaligraficzny monogram wiązany RF pośrodku, wokół napis: DORE A SEVRES oraz (u dołu) 81; druk zielony w podłużnym owalu: 68; ryte: 8, 68, 616 (?); zielenią naszkl.: L.
Elegancki wysokiej jakości technologicznej (kobaltowe szkliwo z efektem ”spękanego lodu”, złocenia) luksusowy wyrób słynnej wytwórni.