Lot No.: 516
Leżący lew
Niemcy - Miśnia, Teichert- Werke Meissen, XX w. (po 1930 r.)
na płaskim, prostokątnym cokole figurka leżącego lwa, z przednimi łapami opartymi o krótszą krawędź podstawy; kamionka czerwona (w typie kamionki böttgerowskiej), szkliwo grafitowe, połyskliwe (redukcyjne?); wys. 16,5 cm, podstawa 24,8 x 8,5 cm; sygn. od spodu podstawy: wycisk: w odwróconym trójkącie napis: TEICHERT WERKE/ MEISSEN/gwiazdka.
Wyrób znanej wytwórni specjalizującej się w artystycznych, szkliwionych barwnie piecach kaflowych, także okładzinach i kominkach, funkcjonującej jako Teichert-Werke po fuzji Meissner Wandplattenwerke Saxonia i Meissner Ofen-und Porzellanfabrik Carl Teichert Meissen około 1930 roku; prawdopodobnie rzeźbiarski element pieca lub kominka.