Lot No.: 515
Lampa porcelanowa
w oprawie metalowej (podstawa)Berlin-Moabit, fabryka porcelany Friedricha, Adolfa Schumanna, lata 50./60. XIX w.
w oprawie metalowej (podstawa) dwuczęściowy trzon, o cebulastym brzuścu z uchwytami - akantowymi zwiniętymi listkami i długiej szyjce wybrzuszonej u dołu, z ornamentem jajownika przy górnej krawędzi. Fioletowy, ze złoceniami i metalową oprawą stopy, z pierścieniem łączącym brzusiec z szyjką i oprawą na żarówkę; przetarte złocenia;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, metal; wys. 54,5 cm;
sygn. (wewn. brzuśca lampy) kobaltem podszkl.: w kole orzeł z insygniami, wokół napis: F. A. SCHUMANN / MOABIT - BERLIN
Berlin-Moabit, fabryka porcelany Friedricha, Adolfa Schumanna, lata 50./60. XIX w.