Lot No.: 512
Taca z dekoracją kwiatową
Naśladownictwo Miśni - Rosja? (Petersburg?), 3 ćw. XVIII w.
płaska, o lekko uniesionej, falistej, wielobocznej krawędzi. Kołnierz wydzielony od lustra uskokiem, ze szlakiem zielonej wstążki wokół złotego pręta. W lustrze dekoracja asymetryczna: większy bukiet z malinową różą, ceglastymi prymulkami, ostróżką i astrami, dwa mniejsze bukieciki i kilka rzutów drobnych listków; krawędź ze złoceniem (ząbki). Przetarte złocenia, lekko porysowana malatura;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 3,5 cm, dł. 36 cm, szer. 24 cm; sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze z kropką przy ostrzach z prawej strony i literą B poniżej; przy obręczy dna wyciski: znak podobny do swastyki i 3