Lot No.: 510
Bachanalia - grupa figuralna
Berlin, Königliche Porzellan Manufaktur (KPM), 2 poł. XIX w.
na niskiej wydłużonej podstawie z plastycznymi rocaillami - grupa dookolna: siedzący na beczce Bachus w wieńcu, w draperii i lwiej skórze wokół bioder, wznoszący toast kielichem, z kiścią winogron w lewej dłoni; obok dwa putta w przepaskach i wieńcach z winorośli, wznoszące toast kielichem i nalewające wino do butli z kraniku przy beczce. Za plecami Bachusa - grupa z siedzącą nagą Bachantką w wieńcu i draperii wokół bioder, z ręką wspartą na głowie putta, siedzącego na leżącym koźle i nalewającego wino z flaszki do kieliszka; na podstawie leżący tamburyn, kosz z owocami na rocaillowym występie i flasza przy beczce. Liczne drobne ubytki dekoracji plastycznej (m.in. owoce, wieńce, liście gałązek winogron). Pęknięte wnętrze podstawy;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 25,5 cm, podstawa ok. 25 x 19 cm;
sygn. kobaltem podszkl. berło, druk ceglasty: jabłko królewskie z krzyżem i litery KPM niżej, wyciski: 684, krzyżyk ze strzałką, kółeczko z czterema kreskami i kropką obok, zielenią naszkl.:7.