Lot No.: 508
Myśliwy z psem
Miśnia XX w., powtórzenie modelu z XVIII w.
na płaskiej, nieregularnej podstawie stojący myśliwy (łowczy Georg Wentzel?) w zielonym, rozpiętym surducie ze złotymi obszyciami, ceglastej kamizelce z paskiem, wysokich butach i trikornie, w białych rękawiczkach z laską (znakiem godności łowczego?) w prawej dłoni; u jego stóp z lewej - siedzący pies myśliwski w łapą uniesioną do aportu, w obroży i ochronnej derce. Ubite zakończenie laski; porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. ok. 15 cm;
sygn. kob. podszkl. skrzyż. miecze, wyciski: 628 (duży, numer modelu) i małe: 91>