Lot No.: 816
Szafka w stylu przejściowym
konstrukcja - świerk, olcha; fornir - mahoń Polska, ok. 1850
o prostych bokach i froncie, zamykana jednoskrzydłowo, z dwoma szufladami u góry i u dołu, dekorowana listwą ondulowaną, wsparta na czterech spłaszczonych kulach, fornirowana wzorzystą okleiną. Zwieńczona kasetonowo wypiętrzonym daszkiem o obrzeżu w formie scocji, u dołu profilowanym. Skrzydło drzwi ujęte parą toczonych kolumn, wspartych i wspierających wysunięte nieco przed korpus szuflady.
konstrukcja - świerk, olcha; fornir - mahoń; 149,8 x 67,5 x 45 cm;
Polska, ok. 1850;
Szafka w stylu przejściowym, prezentująca cechy stylu biedermeier i Ludwika Filipa. Dekoracyjny mebel.