Lot No.: 813
Szafka - sekretarzyk w stylu biedermeier
fornir - mahoń
Polska, 1 ćw. XX w.
o prostych bokach, zaokrąglonych narożach i prostym zamkniętym dwuskrzydłowo froncie, z szufladą u góry o odkładanym licu, wsparta na czterech nóżkach, przednich konsolowych, tylnych graniastych, fornirowana. Blat wypiętrzony, obwiedziony sporym ćwierćwałkiem. We wnętrzu szuflady wysuwany, wyklejony suknem pulpit, a w głębi oskrzynienia pary szufladek na bokach przedzielone wnęką. We wnętrzu szafki dwie półki. Uchwyty szufladek w formie mosiężnych knopików.
Materiały: konstrukcja - dębina, olcha?; fornir - mahoń; 94,4 x 97,2 x 49,7 cm.
Polska, 1 ćw. XX w.
Mebel naśladujący wzory biedermeierowskie, wykonany w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Prosty i funkcjonalny.