Lot No.: 743
Zegar gabinetowy
Francja?, mechanizm firmy szwajcarskiej Henri Moser i Cie, 2 poł. XIX w.
na trójkątnej podstawie z białego marmuru - grupa rzeźbiarska z brązu złoconego: trzy postacie kobiece w kostiumach antycznych, zwrócone do siebie plecami, trzymające się za ręce, podtrzymujące na głowach glob niebieski, pokryty kobaltową emalią, z aplikowanymi gwiazdkami z brązu złoconego; od frontu - nałożone cyfry rzymskie i wskazówki w kształcie węża; wewnątrz kuli - mechanizm, z paryskim systemem bicia godzin i półgodzin; na podstawie wyciśnięty kolisty znak z popiersiem męskim i napisem w otoku: "REDUCTION MÉCANIQUE / A. GOLLAS / BREVETE";
brąz cyzelowany, złocony, emalia, marmur; wys. 63 cm, szer. podstawy ca 27 cm.
Francja?, mechanizm firmy szwajcarskiej Henri Moser & Cie, 2 poł. XIX w.