Lot No.: 740
Zegar kominkowy z pasterką
alabaster, brąz złocony.
Francja, Paryż, po poł. XIX w.
na wydłużonej, dwupoziomowej podstawie z alabastru ujętej obudową z brązu - z motywem girland, palmet, kratek,
kaneli, laurów, cekinów i gzymsów z ornamentem roślinnym; u góry postać dziewczyny trzymającej pod pachą jagniątko,
a w drugiej ręce laskę pasterską zwieńczoną kokardą; obok w cylindrycznej puszce mechanizm z systemem bicia godzin
i półgodzin; na płycie mechanizmu w owalu napis: "P. L'ESPRUT FILS / A PARIS"; tarcza emaliowana, z cyframi
rzymskimi, powyżej girlanda różana;
alabaster, brąz złocony; wys. 38,5 cm, szer. 37 cm, głęb. 12,5 cm.