Lot No.: 738
Para świeczników 2-ramiennych,
neoempirowych; brąz złocony;
Kraków, firma Marcina Jarry, 1 ćw. XX w.
na plintach o ściętych narożach i wklęsłych bokach; trzony gładkie, koniczne, wsparte na 4 esowato wygiętych figurkach
delfinów, zwieńczone dwustronnie egipską hermą kobiecą; ramiona w kształcie delfinów; tulejki wazonowe, dołem
puklowane, talerzyki profitek zdobione ornamentem sznurowym; na podstawach bite oznaczenia; "M. JARRA";
brąz złocony; wys. 25 cm, szer. 19,7 cm, głęb. 11,5 cm.