Lot No.: 737
Żardiniera z łabędziami
brąz cyzelowany i złocony, szkło;
Warszawa, firma Braci Łopieńskich, 1 ćw. XX w.
podstawa na planie wydłużonego ośmioboku, wsparta na 8 zwierzęcych łapach; brzeg z gzymsem, obwiedzionym
kimationem; pośrodku plastyczny karczoch na rozecie; na obu końcach podstawy - figurki łabędzi o rozpostartych
skrzydłach, podtrzymujące moletowany w ukośną kratkę szeroki, owalny pierścień z podwieszonymi laurowymi
festonami, stanowiący podporę dla wkładu z kryształowego szkła, z wielopromienną gwiazdą na dnie i motywem
wachlarzyków na wyzębionej krawędzi; na boku podstawy sygn.: "BR. ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA";
brąz cyzelowany i złocony, szkło szlifowane i rżnięte;
wys. 19 cm, dł. 48 cm, szer. 24,5 cm.