Lot No.: 735
Szkatuła w okładzinie z szylkretu
Europa Zachodnia, XIX/XX w.
na 4 toczonych, kulistych nóżkach, w formie prostopadłościennej, drewnianej, zamykanej na kluczyk skrzynki z lekko wypukłym wiekiem; powierzchnie zewnętrzne okładane szylkretem, wnętrze wyłożone jasnym drewnem brzozowym; pośrodku wieka, na narożach szkatuły i wokół kluczyny - aplikowane dekoracyjne okucia z brązu złoconego, z reliefowym motywem ptaka i gałązek kwiatowych; zamek wpuszczany, stalowy;
drewno, szylkret, brąz złocony, stal; wys. 14 cm, szer. 28 cm, głęb. 19,5 cm.
Europa Zachodnia, XIX/XX w.