owalna, wykonana w jednym kawałku drewna wraz ze złoconym obramieniem; klęcząca Maria
z lewej strony, z prawej Archanioł Gabriel; malowidło z wpływami Zachodu;
tempera na desce, złocenie; 44,5 x 34,5 cm.
Rosja?, pocz. XX w.