Lot No.: 724
Polifon
Szwajcaria, k. XIX w.
w formie podłużnej, drewnianej skrzynki fornirowanej orzechową czeczotą, z intarsją w postaci jaworowych żyłek; krawędzie i wnętrze czernione; na bokach mosiężne antabki na szyldzikach w kształcie liry; wewnątrz osłonięty oszkloną klapką mechanizm grzebieniowy, z ośmioma melodiami na mosiężnym wałku; na wewnętrznej stronie wieka przymocowana kolorowa chromolitografia - z muzykantami i parą tańczących puttów; pośrodku ręcznie wpisane nazwy utworów i ich autorzy; zamek stalowy, wpuszczany, kluczynka z kości;
drewno iglaste, orzech, jawor, mosiądz, stal, szkło, papier; wys. 15,5 cm, szer. 55 cm, głęb. 21,5 cm.
Szwajcaria, k. XIX w.