Lot No.: 705
Ekrytuar na biurko
nefryt, brąz patynowany, mosiądz, szkło;Rosja, Petersburg, odlewnia K. F. Werfel; XIX/XX w.
podstawa z nieregularnej płyty polerowanego nefrytu, na 4 płaskich, kolistych nóżkach z brązu; w przedniej części wyżłobione korytko na przybory do pisania, pośrodku - koliste gniazdo na kałamarz z brązu - w formie pnia drzewa, z cylindrycznym wkładem szklanym oraz pokrywką zwieńczoną figurką ptaszka; z boku - w odstającym ukośnie konarze - otwór na pióro; z tyłu sygn. cyrylicą: "FAB. K. F. WERFEL"; spód kałamarza z mosiężnej płytki;
nefryt, brąz patynowany, mosiądz, szkło; wys. ca 13 cm, szer. 27,5 cm, głęb. 30 cm.
Rosja, Petersburg, odlewnia K. F. Werfel, XIX/XX w.