Lot No.: 704
Para kandelabrów neorokokowych
brąz, odlew cyzelowany, złocony;Francja, 4 ćw. XIX w.
podstawy o zarysie dzwonowatym, nieregularne, na 4 nóżkach, bogato zdobione plastycznymi motywami rocaille'ów, małżowin i gałązek kwiatowych, na bocznych spływach wzór kratek i łusek; trzony wazonowe, zdobne małżowiną i akantem; w górnej partii - cztery esowate ramiona z wazonowymi tulejkami na szerokich, ażurowych talerzykach; piąta tulejka na świecę - w zwieńczeniu;
brąz, odlew cyzelowany, złocony; wys. 48 cm, podstawy 15 x 10 cm, szer. ramion 25 cm.
Francja, 4 ćw. XIX w.