Lot No.: 619
Monstrancja
srebro złocone próby 1Paryż, firma Poussielgue-Rusand, lata 20.-30. XX w.
wsparta na czterech nóżkach z głowami węży i ośmiobocznej , uskokowo profilowanej stopie przechodzącej w czteroboczną, dekorowaną kolistymi medalionami z rozetkami; trzon cylindryczny z czworobocznym, spłaszczonym nodusem; gloria ażurowa, promienista, z puszką pośrodku (brak szkła);
srebro złocone próby 1 (950) z głową Minerwy;
wys. 52 cm, szer. 23,2 cm, głęb. 18,7 cm; waga 771 g.
Paryż, firma Poussielgue-Rusand, lata 20.-30. XX w.
Firma założona przez Placide Poussielgue-Rusand (1824-1889) w 1847 roku, specjalizująca się przede wszystkim w wyrobach sakralnych, kontynuowana przez jego syna i wnuka do pocz. lat 60. XX wieku