Lot No.: 605
Kielich okolicznościowy
miedź srebrzona, Rosja, k. XIX w.
na kolistej stopie zdobionej 5 medalionami z wizerunkami carów rosyjskich Katarzyny I, Pawła I, Aleksandra I, Mikołaja I i Aleksandra II , między nimi gałązki dębowo-laurowe; czara osadzona na cienkim trzonie, dekorowana trzema owalnymi medalionami z napisami cyrylicą i reliefowymi przedstawieniami - cesarski dwugłowy orzeł z herbami miast gubernialnych na skrzydłach i herbem Moskwy w tarczy sercowej, nad nim napis - S nami Bog; w drugim medalionie - głowa rycerza z profilu w hełmie z lewym ramieniem częściowo osłoniętym tarczą i napisem Radomysl diewiatowo na diesat' vieka, w medalionie trzecim przedstawienie Aleksandra I jako herosa greckiego na koniu z tarczą i mieczem, prowadzonego przez boginie zwycięstwa i sławy z napisem - Pierwyj szag Aleksandra za Pieriedieły Ros, u dołu data 1812;
miedź srebrzona, wewnątrz złocona; wys. 20,5 cm, średnica 8 cm.
Rosja, k. XIX w.