w stylu późnowiktoriańskim; metal srebrzony;Simpson, Hall, Miller and Co, k. XIX w. (przed 1898)
składający się z dwóch imbryków do herbaty (zielonej i czarnej), dzbanka do kawy, mlecznika, cukiernicy i maselniczki; naczynia na planie prostokąta o wyoblonych bokach, u dołu pionowo puklowane, wyżej z reliefową dekoracją kwiatową, ucha żebrowane zwieńczone kompozycją kwiatową , nakrywki dzbanka i imbryków lekko wysklepione z uchwytem w formie kwiatonu; nakrywka mlecznika gładka z wolutowym uchwytem; uszkodzony zawias nakrywki jednego imbryczka;
metal srebrzony (quadruple plate) nr modelu 3014,
imbryk większy - wys. 15,1 cm, szer. 25 cm, głęb. 12 cm; imbryk mniejszy - wys. 14 cm, szer. 24,5 cm, głęb. 11,5 cm; dzbanek - wys. 19,5 cm, szer. 25 cm, głęb. 13 cm; cukiernica - 9,5 cm, szer. 18 cm, głęb. 9,5 cm; mlecznik - wys. 9,5 cm, szer. 16 cm, głęb. 8,5 cm; maselniczka - wys. 12,5 cm, szer. 23,5 cm, głęb. 13,5 cm.
USA, Wallingford (Ct), Simpson, Hall, Miller & Co, k. XIX w. (przed 1898)
Simpson, Hall, Miller & Co została założona w 1866 w Wallingford w stanie Connecticut przez Samuela Simpsona, w 1898 weszła w skład International Silver Co. (m. in. razem z Meridien Silver Plate Co).