Lot No.: 522
Plakieta porcelanowa z miniaturą:
Francja, malarz działający samodzielne lub
w atelier malarskim w Limoges, 1 ćw. XX w.
dziewczyna łowiąca ryby prostokątna; wydzielona reliefem kobaltowa rama z motywem odciskanych pod szkliwem
kwiatów, o złoconych krawędziach, z czterema kartuszami ze złoconą rozetą na każdym z boków. Barwna miniatura: w leśnej scenerii nad jeziorkiem - wsparta o pień młoda, bosa dziewczyna z wędką w dłoni i leżącymi u jej
stóp na piasku trzema małymi rybkami; na pierwszym planie z prawej - kępa irysów i stojący na brzegu wiklinowy koszyk.
Sygn. l. d.: JSoustre(?)/ Limoges (przetarcia i odpryski złoceń na wypukłych elementach ramy, w większym stopniu na krawędziach);
porcelana, kobalt podszkl., farby naszkliwne (częściowo podmalowany druk), złocenia;
40,5 x 31 cm.