Lot No.: 520
Filiżanka ze spodkiem,
barwnym motywem mit Fels und Vogel;
Miśnia, filiżanka lata 1774-1815, spodek poł. XIX w.
filiżanka o lekko puklowanej czaszy, z prosto łamanym uszkiem, osadzonym w akantowej palmetce; spodek miseczkowy. Wokół wewnętrznych brzegów szlak ceglasto-zielonego ornamentu z motywem ogniw i stylizowanych kwiatów. Na froncie filiżanki i w lustrze spodka barwny motyw dalekowschodni ze skałą, ptakiem i dwudzielnym, kwitnącym pędem kwiatów i sosny;
porcelana, farby naszkliwne; wymiary: filiżanka wys. 6,8 cm, średn. 7,5 cm; spodek wys. 2,6 cm, średn. 14,3 cm;
sygnatury: na filiżance kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze z gwiazdką i czerwienią naszkl.: 52 (?); na spodku kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, czterokrotnie przeszlifowane, wyciski: 202, 9 .
Miśnia, filiżanka lata 1774-1815, spodek poł. XIX w., dekoracja malarska XIX w.