Lot No.: 512
Serwis do kawy Sansouci
z dekoracją kwiatową i miniaturami, dla 6 osób
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala
lata 30. - 40. XX w., 1944.
z dekoracją kwiatową i miniaturami
dla 6 osób; składa się z 21 naczyń: dzbanek do kawy z pokrywką, cukiernica z pokrywką,
mlecznik, sześć małych filiżanek do kawy ze spodkami, sześć talerzyków deserowych.
Zdobione reliefem z treliarzem i gałązkami oraz złoconymi rocaillowymi rezerwami, z barwną
dekoracją bukietami kwiatowymi i scenkami rodzajowymi á la Watteau - pary w scenerii
parkowej;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia; wymiary: dzbanek wys. 21,8 cm; cukiernica wys. 12 cm;
mlecznik wys. 8 cm; filiżanki wys. 4 cm, średn. 7 cm; spodki wys. 1,5 cm, średn. 11,5 cm; talerze wys. 2,2 cm, średn. 18 cm;
naczynia sygn. drukiem zielenią chromu: Rosenthal/ korona/ SELB · GERMANY/
SANSSOUCI/ - - ;
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthala,
lata 30. - 40. XX w., 1944.