Lot No.: 510
Filiżanka ze spodkiem, z "botanicznymi"
Miśnia, ok. 1750-1760
półkulista z obręczą dna, spodek miseczkowy. Na filiżance i spodku luźne bukiety i rzuty kwiatów "botanicznych", min. bukiet z żółto-czerwonym tulipanem i malinową różą oraz z fioletowym tulipanem, pierzastym bladym makiem i smoli nosami. Brzegi z brązową obwódką. Drobne przetarcia brązowych obwódek i dekoracji malarskiej;
porcelana, farby naszkliwne; wymiary: filiżanka wys. 4,8 cm, średn. 7,7 cm; spodek wys. 3 cm, średn. 13,2 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, na spodku wycisk: 2.
Miśnia, ok. 1750-1760