Z. CARESTIA (XIX/XX w.)
Lot No.: 408
Kobieta w chuście
brąz patynowany; wys. 63 cm;
Włochy (?) ok. 1900
brąz patynowany; wys. 63 cm;
sygn. na podstawie: Z. Carestia, obok napis łaciński: Quod differtur, non aufertur [co się odwlecze, to nie uciecze].
Włochy (?) ok. 1900
Popiersie o ściętych ramionach przedstawia dziewczynę w plebejskim typie, w chuście na głowie, z dekoltem
przykrytym szalem, ustawione na kolistym, profilowanym cokole.