Lot No.: 257
Wschód księżyca, Kalwaria, ok. 1907
olej, tektura, 27 x 33,5 cm;
sygn. l. d.: WW;
na odwrocie owalna pieczęć z napisem: Ze zbioru dzieł Wojciecha Weissa. Dom Artysty, wewnątrz pieczęci
faksymile monogramu WW, niżej numer 000513
Bibl.: Żywioł i zmysłowość. Wojciech Weiss 1875 - 1950 Aneri Irena Weissowa 1888 - 1981, Kraków - Salon
Antyków i Galeria Connaisseur - 2010, s. 12, repr. barwna