olej, płótno, 44 x 54 cm;
na odwrocie na krośnie fragment nalepki z napisem: …[obraz p?]o ś.p. Hernciszu/ ...[sko?]ńczył Bieszczad, na płótnie stempel składu malarskiego z Monachium oraz na ramie nalepka: Fabryka i Skład/ Robót Pozłotniczych/ i/ Rzeźbiarskich/ ALEKSANDRA KRYWULTA/ W KRAKOWIE/ ul. Floryańska L. 322
Emanuel E. Herncisz studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (1874-1882, m.in. u L. Loefflera i J. Matejki), a następnie w Monachium (1882-1883), gdzie zawiązał bliską przyjaźń z Sewerynem Bieszczadem. Obraz jest interesującym przykładem niespotykanej na rynku twórczości Herncisza.