Lot No.: 708
Tryptyk - ołtarzyk domowy
ze sceną Ukrzyżowania;
Francja, obiekt w typie wyrobów limuzyńskich;
zapewne Limoge, pocz. XVII w.
ze sceną Ukrzyżowania
zwieńczony trójkątnie, osadzony w mosiężnej, złoconej ramce z moletowanym ornamentem akantowo-kwiatowym; nad Chrystusem unosząca się Gołębica; pod krzyżem z lewej Maryja, z prawej Longinus; w głębi zarysy miasta; w skrzydle lewym scena
Zmartwychwstania, w prawym - Ewangelista z księgą, nad nim Gołębica; przedstawienie monochromatyczne, szaro-błękitne na czarnym tle, ze złoceniami;
emalia malarska na blasze miedzianej, farby emalierskie, złocenia, mosiądz; wys. 16 cm, szer. 15,5 cm (po zamknięciu skrzydeł 8 cm);
Francja, obiekt w typie wyrobów limuzyńskich; zapewne Limoge, pocz. XVII w.