Lot No.: 705
Waza do ponczu, secesyjna
Warszawa, firma Romana Plewkiewicza, pocz. XX w.
Taki sam obiekt w zbiorach Muzeum Okręgowego
w Bydgoszczy.
ze szkła barwionego na zielono w dolnej partii konicznego, fasetowanego brzuśca i rżniętego w motyw stylizowanych lilii wodnych; oprawa z cyny srebrzonej, na czterech nóżkach, z uformowanymi z lancetowatych liści dwoma uchami; pomiędzy nimi z obu stron półnagie postacie kobiece wśród przeplatających się wstęgowo lancetowatych liści i gron winnej latorośli. Pokrywa metalowa kopulasta, z otworem na chochlę, zwieńczona ażurową sterczyną. Szkło rżnięte, barwione, cyna srebrzona, biały metal; wys. 44 cm, szer. 34 cm, średn. podstawy 25 cm;
Warszawa, firma Romana Plewkiewicza, pocz. XX w. Taki sam obiekt w zbiorach Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.