Lot No.: 512
Ogrodniczka
Niemcy, nieokreśl. manufaktura naśladująca
sygnaturę Ludwigsburga, XIX w.(1 połowa?)
Na niskiej, rocaillowej podstawie młoda kobieta w XVIIIwiecznym stroju (półdługa spódnica w paski z fartuszkiem
i krynoliną, gorsecik z dekoltem caro, z falbankami, kapelusz - budka), z koszyczkiem z winogronami i dzbankiem-wazonem
z wodą w rękach; na plecach kosz z owocami winogron. Reperacje (podmalowania) kosza na plecach, drobne ubytki
dekoracji plastycznej (owoce w koszu, liść winny na podstawie).
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 16,7 cm.
Sygn. kobaltem podszkl. : pod dwudzielną koroną zamkniętą (mało czytelne) inicjały IE (?) lub podwójne odwrócone C?
Niemcy, nieokreśl. manufaktura naśladująca sygnaturę Ludwigsburga, XIX w.(1 połowa?)