Lot No.: 505
Wydra
Miśnia, 2 ćw. XX w.,
model Maxa Essera (1885-1945) z 1926 r.,
realizacja późniejsza.
Na nieregularnym skalistym cokole porośniętym wodorostami stojąca na tylnych łapach wydra, czujnie oglądająca się za siebie.
Porcelana biała; wys. ok. 25 cm; Sygnatury: z boku cokołu: ryte: M. ESSER, kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze; od spodu podstawy wyciski: skrzyżowane miecze
i napis: weiss, A 1221. (numer modelu), 43 i leżące "T".
Miśnia, 2 ćw. XX w., model Maxa Essera (1885-1945) z 1926 r., realizacja późniejsza.
Najpopularniejsza realizacja znanego niemieckiego rzeźbiarza i twórcy plastyki animalistycznej, nagrodzona Grand Prix na Światowej Wystawie w Paryżu w 1937 r.
W okresie międzywojennym i po II wojnie figurkę wydry wykonywano w czerwonej kamionce böttgerowskiej i białej porcelanie.