olej, deska, podkład; okład: srebro pr. 84; 17,6 x 13,7 x 2,8 cm; na okładzie w dolnej krawędzi punce: próba srebra, cecha miejska - Święty Jerzy, inicjały cyrylicą: ND [Nikołaj Dubrovicz (czynny 1822-1855)], inicjały złotnika cyrylicą "JaM" [Jakov Gierasimov Moiseyev (czynny k.XVIII-pocz. XIX w.)] oraz data 1829; dwa wsporniki pogrążone w sztorcach ikony; Rosja, Moskwa, 1829. Wizerunek Zbawiciela z uniesioną prawą dłonią w geście błogosławieństwa. Ułożenie palców nawiązuje do greckiego monogramu Chrystusa: IC XC. Połączone są dwa palce: kciuk z serdecznym. Dzięki temu palce wskazujący i zgięty środkowy przypominają litery IC. Skrzyżowane ukośnie kciuk i serdeczny w zestawie z małym palcem tworzą XC. Ułożenie interpretuje się również jako dwoistości natury Chrystusa: boskiej i ludzkiej oraz Trójcę Świętą. W lewej dłoni Zbawiciel trzyma kulę. Nad Zbawicielem, na wysokości promienistego nimbu w kartuszach medaliony z monogramem, skrótem od imienia IC XC. Kompozycja sukienki repusowanej w srebrze otacza wąska bordiura dekorowana rozetami. Na szczególną uwagę zasługuje klasa wykonania sukienki srebrnej. Zachowana oryginalna, naturalna patyna czasu.
Initial price3 300 zł