Lot No.: 718
Zegar kominkowy ze sceną myśliwską
Francja, 4 ćw. XIX w. Rzeźba wg modelu znanego
francuskiego rzeźbiarza-animalisty -
Pierre Jules Mene (1810-1879).
podstawa na planie prostokąta, z czarnego marmuru; od frontu aplikacje z brązu złoconego, z motywami roślinno-geometrycznymi; szeroki gzyms opasany kimationem, zdobiony stylizowanymi kwiatami i liśćmi; wyżej prostopadłościenny cokół, zwieńczony rzeźbiarską sceną polowania na łanię, z myśliwym na koniu i dwoma psami; w cokół wbudowany mechanizm zegara z paryskim systemem bicia godzin i półgodzin; tarcza z cyframi rzymskimi, oslonięta kolistym szkłem w perełkowym obramieniu; poniżej dwie skrzyżowane gałązki dębowe; marmur, brąz złocony i patynowany, mosiądz, szkło; wys. 63 cm, szer. 70 cm, głęb. 27 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.
Rzeźba wg modelu znanego francuskiego rzeźbiarza-animalisty - Pierre Jules Mene (1810-1879).