Kantyna na sztućce
Europa Zach., Niemcy?,
firma Blanco, ok. poł. XX w.
w formie pseudorokokowej komódki z czterema wysuwanymi szufladami, w których komplety sztućców na 12 osób oraz środka stołu (razem 205 sztuk), trzonki zdobione dekoracją reliefową z wici akantowej i muszli;
plater, stal (ostrza sygnowane BLANCO/STAINLESS), kantyna dębowa szuflada 1: widelec dwuzębny półmiskowy - dł. 23,5 cm, łyżka półmiskowa - dł. 24,5 cm, łopatka do tortu - dł. 23 cm, czerpak do sosu - dł. 17,5 cm, łopatka do lodów - dł. 29 cm, łyżka do sorbetu - dł. 23,5, 2 łyżki i widelec do sałaty - dł. 21,1 cm, łyżka wazowa - 30 cm; szuflada 2: para widelców do zakąsek - dł. 18,5 cm, nożyk do masła - dł. 16,2 cm, noże i widelce do ryby - dł. 21,5 i 18 cm, nożyki i widelce do owoców - dł. 17,4 i 15,3 cm;
szuflada 3: łyżki, noże i widelce obiadowe - dł. 24,8cm, 21 cm i 21 cm, łyżeczki do kawy - dł. 11 cm; szuflada 4: łyżki do bulionu - dł. 18 cm, widelce do przekąsek - dł. 18 cm, widelczyki deserowe - dł. 15 cm, łyżeczki do herbaty - dł. 13,4 cm, widelce do sorbetu - dł. 14 cm, łyżeczki do lodów (luzem) - dł. 14 cm, noże do przekąsek - dł. 20.6 cm, sztućce do krabów - dł. 20,5 cm;
Europa Zach., Niemcy?, firma Blanco, ok. poł. XX w.