Serwis obiadowy Sanssouci
Zestaw dla 11 osób;
Niemcy, Selb (Bawaria),
koncern Rosenthal, lata 30.- 40.XX w.
Zestaw dla 11 osób; składa się z 11talerzy głębokich, 11 talerzy płaskich dużych, 11większych talerzy do przystawek, 11 talerzy mniejszych do przystawek, 2 salaterek-misek 4-bocznych, 2 półmiseczków owalnych, sosjerki podłużnej z talerzową podstawą, 2 płaskich półmisków 6-bocznych podłużnych, mniejszych, i1 półmiska podłużnego 6-bocznego większego oraz dzbanka na wodę. Naczynia z reliefem z treliażem i rocaillowymi wolutami, zdobione bukietami i rzutami "niemieckich" kwiatów, perełkowanymi, złoconymi krawędziami.
Porcelana, druk barwny, złocenia.
Wymiary: talerze głębokie: wys. 4,2 cm, średn. 22,8 cm; talerze płaskie duże: wys. 3,2 cm, średn. 25 cm; talerze większe do przystawek: wys. 3 cm, średn. 22,5 cm; talerze mniejsze do przystawek: wys. 2,5 cm, średn. 17,5 cm; salaterki: wys. 5cm, szer. 24,5 x 24,5 cm; półmiseczki owalne: wys. 4 cm, dł. 26 cm, szer. 16 cm; sosjerka: wys. 9,7 cm, dł. 25 cm, szer. 16 cm; półmiski 6-boczne mniejsze: wys. 2,5 cm, dł. 25 cm, szer. 15 cm; półmisek 6-boczny większy: wys. 3,5 cm, dł. 34 cm, szer. 21,5 cm; dzbanek wys. 17 cm.
Sygnowane: zielenią chromu druk: korona zamknięta/ Rosenthal/ SELB-GERMANY/ SANSSOUCI/ - ? - , także oznaczeniami 2- lub 3-cyfrowymi
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern Rosenthal, lata 30.- 40.XX w.
Jeden z najpopularniejszych modeli serwisowych Rosenthala, wprowadzony w latach ok. 1894-97, realizowany w wersji białej i kremowej, z wieloma wzorami dekoracji naszkliwnych.