Lot No.: 506
Dziewczynka z chartem (Rówieśnicy)
Niemcy, Selb (Bawaria), Porzellanfabrik
L.Hutschenreuther, model Karla Tuttera(1883-1969),
lata ok. 1920-38.
Na owalnej, lekko wypukłej podstawie ze stylizowanym motywem ukwieconej murawy - biegnąca bosa dziewczynka w krótkiej, rozwianej sukience, z rozwichrzonymi krótkimi włosami i szeroko rozłożonymi, lekko uniesionymi rękami. Obok niej biegnie chart, w skoku, na tylnych łapach. Ubity palec wskazujący prawej dłoni.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 20 cm; Sygn. od spodu: wycisk: K.TUTTER. i 7; druk zielony: w owalu lew kroczący w lewo i litery: ?L?H?S?, wokół owalu: Hutschenreuther (u góry) oraz: Selb ? Bawaria (u dołu) i : Abteilung für Kunst. Z boku cokołu zielenią naszkl.: Margareta Kristensten 1935.
Niemcy, Selb (Bawaria), Porzellanfabrik L.Hutschenreuther, model Karla Tuttera(1883-1969), lata ok. 1920-38.
Znany z jeszcze jednej wersji model Karla Tuttera z lat 20. XX w. - "Gespielen"(Towarzysze zabaw, rówieśnicy). Ten pochodzący z Selb znakomity rze?biarz był związany z
Hutschenreutherem nieprzerwanie od 1922 roku, przez blisko 40 lat.