Lot No.: 817
Komplet mebli w stylu biedermeierowskim
Konstrukcja - sosna; fornir - jesion;
Europa Środkowa, Polska, pocz. XIX w.
złożony ze stolika pomocniczego i dwóch foteli, fornirowanych jesionem. Stolik prostokątny wsparty na krótszych bokach na podporach w formie lir, umieszczonych na dwójnogach, spiętych u dołu toczoną łączyną. Fotele o deskowych elementach konstrukcji, ażurowych oparciach, wyjmowanych poduszkach siedzenia. Na górnym ramiaku oparcia prostokątne pole z intarsjowaną dekoracją przedstawiającą parę gołębi w otoczeniu wici.
Konstrukcja - sosna; fornir - jesion; stolik - 76,7 x 90 x 59,5 cm; fotele - 91 x 59 x 55 cm;