Lot No.: 810
Toaletka w stylu Ludwik Filip
Konstrukcja - sosna, dębina, brzoza;
fornir - mahoń; 171,7 x 105,5 x 51,5 cm;
Europa Środkowa, Polska, 2 poł. XIX w.
o podstawie w formie biurka o prostych bokach i falistym froncie, z pięcioma szufladami i miejscem na kolana między nimi, z prostokątnym lustrem, z dwoma zwieńczonymi faliście skrzydłami. Całość fornirowana wzorzystym mahoniem, wsparta na czterech nóżkach, przednich kabriolowych, tylnych graniastych. Szuflady na bokach ujęte spiralnymi kolumnami. Górna szuflada podzielona na trzy pojemniki. Konstrukcja - sosna, dębina, brzoza; fornir - mahoń; 171,7 x 105,5 x 51,5 cm;