Lot No.: 717
Zegar obrazowy
alabaster, blacha malowana, mosiądz złocony,
masa perłowa;
Francja, lata 40-50. XIX w.
w owalnej ramie oszklonej, złoconej, bogato zdobionej motywem gałązek różanych; tarcza kolista, alabastrowa, z granatowymi cyframi rzymskimi na biało emaliowanych plakietkach, obramowanych złoconymi kartusikami, tłoczonymi w cienkiej blaszce mosiężnej. Wokół tarczy otok z blachy lakierowanej na czarno, pokrytej malaturą w barwne kwiaty, z aplikacjami z macicy perłowej; mechanizm z regulatorem wahadłowym, systemem bicia godzin i półgodzin, z gongiem spiralnym;
konstrukcja obudowy sosnowa, drewno, gipsatura, złocenia;
alabaster, blacha malowana, mosiądz złocony, masa perłowa; wys. 74 cm, szer. 62 cm, głęb. 18 cm; (tarcza alabastrowa z kilku pęknięciami); Francja, lata 40-50. XIX w.