Lot No.: 708
Zegar kominkowy z postacią Amora
brąz złocony, mosiądz;
Francja, Paryż, mechanizm firmy
Vincenti and Cie, 3 ćw. XIX w.
podstawa na planie prostokąta, wsparta od frontu na aplikowanej akantowo-muszlowej półplastycznej strukturze; z tyłu na dwóch nóżkach; powyżej wysoki, prostopadłościenny cokół ozdobiony na frontowych narożach akantowymi nakładkami; w centrum tarcza zegara opasana wieńcem akantowym, pokryta białą emalią, z rzymskim podziałem godzinowym i arabskim minutowym; mechanizm z paryskim systemem bicia godzin i półgodzin; na płycie napis w kole: "VINCENTI & Cie, MEDAILLE D'ARGENT 1855"; w zwieńczeniu zegara, na cokole - figura siedzącego na skale, grającego na lirze Amora;
brąz złocony, mosiądz; wys. 64 cm, szer. 37 cm, głęb. 19 cm;
Francja, Paryż, mechanizm firmy Vincenti & Cie, 3 ćw. XIX w.