Lot No.: 706
Ikona ze sceną Modlitwy Chrystusa
w Ogrójcu, w dekoracyjnej ramie
tempera, złocenie/deska, wys. 31,2 cm, szer. 26 cm;
w dekoracyjnej ramie tempera, złocenie/deska, wys. 31,2 cm, szer. 26 cm; oprawiona w ramę drewnianą, złoconą, zdobioną snycerskim ażurem z motywem winnej latorośli; wys. 60 cm, szer. 54 cm, głęb. 7 cm; Rosja, Moskwa, k. XIX w.
Rama prostokątna, wgłębna, wypełniona niezwykle bogatym, ażurowym ornamentem z pełnoplastycznej winnej latorośli; drewno, złocenie na pulment, wys. 81,5 cm, szer. 77 cm, głęb. 13,5 cm; Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.