Lot No.: 701
Kufel ze sceną myśliwską
Cyna, wys. 26 cm, szer. z uchem 17 cm,
średn. podstawy 13 cm; Niemcy, k. XVIII w.
wsparty na 3 spłaszczonych kulach; stopa kolista, profilowana, z wypukłym pierścieniem dekorowanym rytymi łuskowatymi listkami. Płaszcz koniczny; w pasie środkowym, ujętym podwójnymi poziomymi przewiązkami, rytowana scena walki uzbrojonego w oszczep myśliwego z atakowanym przez psa niedźwiedziem. Wieko kopulaste, dekorowane podobnie jak stopa. Zawias z wydatnym uchwytem. Ucho C-kształtne, zakończone wolutą, opatrzone puncą z gryfem. Na spodzie liczne punce konwisarskie; największa owalna, mistrzowska, z napisem: "BLOCK ZIN", powyżej miejska, po bokach dwie próby jakościowe. Wewnątrz kufla na dnie
aplikowana rozeta, oznaczająca wysoką jakość cyny.
Cyna, wys. 26 cm, szer. z uchem 17 cm, średn. podstawy 13 cm; Niemcy, k. XVIII w.