Lot No.: 609
Serwis do kawy secesyjny
składający się z dzbanka do kawy, mlecznika i cukiernicy
srebro pr. 800; waga kompletu 1525 g.
składający się z dzbanka do kawy, mlecznika i cukiernicy, gruszkowatych, ozdobionych na brzuścach trzema różnymi gatunkami kwiatów - żonkili (na dzbanku), maków (na mleczniku) i tulipanów (na cukiernicy) wykonanych w wysokim reliefie; nakrywki zwieńczone plastycznymi gałązkami z pączkami kwiatowymi, wnętrze cukiernicy złocone;
srebro pr. 800; dzbanek - wys. 24 cm, szer. 26 cm;, mlecznik - wys. 13,6 cm, szer. 11,4 cm, cukiernica - wys. 13,5 cm, szer., 13 cm, waga kompletu 1525 g;
Frankfurt n/Menem lub Berlin, firma Lazarus Posen Witwe, pocz. XX w. Firma założona w 1869 roku przez Brendinę wdowę po Lazarusie Posenie. Początkowo była znana głównie z produkcji judaiców. Po wejściu ok. 1880 do spółki syna Jacoba asortyment powiększono, a dzięki zatrudnieniu znanych projektantów znacznie podniosła się jakość i estetyka wyrobów. W latach 20. XX w. firmę
prowadzili wnukowie Brendiny. Nie znana jest data zamknięcia firmy.