Lot No.: 512
Serwis obiadowy Sanssouci,
z dekoracją gałązkami róży;
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthal,
lata 30. XX w.
z dekoracją gałązkami róży
na 12 osób; składa się z 12 talerzy głębokich, 12 talerzy płytkich, 12 talerzy do przystawek-większych, 12 talerzy do przystawek-mniejszych, 2 salaterek 4-bocznych, 2 półmisków romboidalnych, 2 półmisków płaskich owalnych i sosjerki z talerzową podstawą. Naczynia z reliefem rocailowymi rezerwami i treliażem z ukwieconą
gałązką, z dekoracją barwną gałązkami i rzutami malinowych róż; porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia;
wymiary: talerze głębokie: wys. 4,5 cm, średn. 25,7 cm; talerze płytkie wys. 3 cm, średn. 25,5 cm; talerze do przystawek: wys. 2,7 cm, średn. 22,6 cm i wys. 2,3 cm, średn. 17,6 cm; salaterki wys. 5,5 cm, 24 x 24 cm; półmiski romboidalne wys. 4 cm, 26,6 x 16 cm; półmiski płaskie wys. 2,3 cm, 25 x 15,5 cm;
wys. 3,2 cm, 34,5 x 22,2 cm; sosjerka wys. 9,5 cm, 24,5 x 15,5 cm;
sygn. zielenią chromu druk: korona/ Rosenthal/ SELB - GERMANY/ SANSSOUCI / _* _;
srebrny druk: 87 lub 1; na salaterkach wycisk: 1;
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka Rosenthal, lata 30. XX w.