Lot No.: 510
Półmisek do ryb, z barwną dekoracją
kwiatami, ptakami i owadami;
Rosja, fabryka porcelany i fajansu Gardnera
w Wierbiłkach k/Moskwy , XIX/XX w. - pocz. XX w.
kwiatami, ptakami i owadami
owalny, podłużny; wokół wielopłatkowego kołnierza szlak gałązek z kwiatami polnymi, trawami, ptaszkami i owadami - muszkami, o brązowym, wypełnionym barwnie konturze; fajans delikatny, druk barwny, szkliwo ołowiowo-boraksowe;
wys. 4,7 cm, 57,5 x 29,5 cm; sygn. wyciskiem: Gardnier (cyrylicą), 4, 22, rysunek jeźdźca (b. nieczytelny); druk brązowy naszkl. (lekko rozmazany): orzeł dwugłowy cesarski z insygniami, niżej: Rosja, fabryka porcelany i fajansu Gardnera w Wierbiłkach
k/Moskwy , XIX/XX w. - pocz. XX w.