Lot No.: 509
Para waz dekoracyjnych
z miniaturami antykizującymi;
Nieokreślona wytwórnia europejska (Niemcy?),
XX w.
z miniaturami antykizującymi
cylindryczne, lekko rozszerzające się ku szerokim rozchylonym brzegom, z uchwytami - plastycznymi złotymi lwimi główkami, na szpulowych stopkach z kwadratową plintą wspartą na lwich łapkach. Ze złoceniami błyszczącymi i matowymi wokół brzegów i prostokątnych rezerw z miniaturami, umieszczonych dwustronnie na brzuścach: na czarnym matowym tle wyrezerwowane, lekko wypukłe scenki: 1) na rydwanie zaprzężonym w dwa jelenie - uskrzydlone putto, 2) dwukonny rydwan z odwróconym tyłem wo?nicą
i postać w obłoku; złocenia z motywami ornamentalno - roślinnymi, puttami i lwimi maskami; porcelana, dekoracja mechaniczna: miniatury o wyciskanym , drukowanym konturze, matowa czerń naszkliwna, złocenia mechanicznie trawione, błyszczące i matowe.
Brzuśce montowane ze stopką na metalowy trzpień; wys. 42,5 cm; sygn. niebieskim drukiem naszkliwnym: pod 5-pętelkową
koroną skrzyżowane szeroko stylizowane miecze, z wpisanymi literami: A T B.
Nieokreślona wytwórnia europejska (Niemcy?), XX w.