Emil KRCHA (1894 - 1972)
Lot No.: 271
Kabalarka, 1933
olej, płótno, 73,5 x 58,5 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha
olej, płótno, 73,5 x 58,5 cm;
sygn. l. d.: E. Krcha
Na odwrocie nalepka autorska z nr 26 i opisem obrazu, nalepka z nr 31 opisem obrazu i datą XI. 1965 napisy autorskie na krośnie i ramie: Kabalarka; nalepki wystawowe: ZPAP we Wrocławiu Wystawa zbiorowa V 1948 r. nr kat. 62; ZZPAP w Krakowie - "Dom Plastyków" Wystawa zbiorowa I.-II. 1949 r.;
Por.: Emil Krcha. Wystawa indywidualna, Państwowa Galeria Sztuki Zachęta, Warszawa 1963, poz. kat. 26; Emil Krcha. Wystawa malarstwa, Biuro Wystaw Artystycznych - Plac Szczepański, Kraków 1965, poz. kat. 31, il.