Lot No.: 812
Konsolka w stylu klasycystycznym
Konstrukcja - sosna; fornir i intarsje - mahoń;
77,3 x 53 x 27 cm;
Europa Środkowa, Polska; pocz. XIX w.
z półkolistym blatem, wspartym na trzech wysmukłych, graniastych, esowato giętych nóżkach, fornirowana, intarsjowana w wić (na blacie i oskrzynieniu).
Konstrukcja - sosna; fornir i intarsje - mahoń; 77,3 x 53 x 27 cm; Europa Środkowa, Polska; pocz. XIX w.
Mebel o bardzo dobrych proporcjach, o delikatnej, wysublimowanej dekoracji, przypomina wyroby stolarstwa wiedeńskiego z pocz. XIX w.