nawiązujących formą do lichtarzy kościelnych: cokoły trójkątne, gładkie, podstawy trójnożne, z wolutami, akantem i palmetami; trzony kolumnowe, trójścienne, zdobione liśćmi akantu; tulejki wazonowe, puklowane;
brąz złocony; wys. 21 cm, podstawy 8,5 x 8,5 x 8,5 cm;
Europa Środkowa, k. XIX w.